Автобусні тури в Асканію-Нову

Автобусні тури в Асканію-Нову – транспортна компанія Меркурій

Екскурсії в Асканію-Нову

Компанія Меркурій здійснює групові поїздки в Асканію-Нову. У нас Ви можете орендувати автобус від 13 до 56 місць для поїздки в Асканію-Нову.

Асканія-Нова – унікальний заповідник незайманого степу

Десятки тисяч туристів їдуть в Асканію-Нову, щоб побувати в заповідному степу, а також відвідати зоопарк і гарний дендропарк.

Біосферний заповідник Асканія-Нова – унікальний куточок природи, який знаходиться на півдні України, у Херсонській області. Цей біосферний заповідник став переможцем всеукраїнського конкурсу “Сім природних чудес України”, також входить в сотню великих заповідників і парків.

Площа заповідника становить 33000 гектарів, третина з яких – абсолютно заповідна степова зона, незаймана територія, якої ніколи не торкався плуг.

Тутешня екосистема є недоторканною вже мільйони років. Це єдина подібна ділянка степу не тільки в Україні, а й у всій Європі, адже одного разу розкопаний степ не відновлюється ніколи.

Цей розкішний оазис створив барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колоністів, які освоювали південні українські степи і володіли землею, на якій знаходиться Асканія-Нова. В кінці XIX століття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птахів і звірів.

Дитяче захоплення Фрідріха стало справою його життя, його зусиллями був створений зоопарк і красивий дендропарк. Але найвидатнішою справою Фальц-Фейна було створення унікального заповідника на ділянці ковилового степу.

Асканія-Нова по праву є найстарішим степовим біосферним заповідником планети і найбільшим серед європейських степових заповідних територій. У тутешніх степових екосистемах налічується понад 500 видів рослин і понад 3 тисячі видів тварин.

69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені в Червону книгу України, 295 – охороняються Бернською конвенцією, 104 – Боннської конвенції, а 12 – занесені до Європейського червоного списку. На просторах Асканії-Нова живуть зебри, південноамериканські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені, лами, шотландські поні, коні, американські бізони, буйволи кафрські, сайгаки і багато інших тварин. Всі вони є представниками не тільки різних континентів, а й різних кліматичних поясів. Проте, вони змогли прекрасно адаптуватися до українського степу.

Популяції тварин, занесених до Червоної книги, в Асканії постійно ростуть, і відомі звіринці світу стають в чергу, щоб поповнити свої колекції.

У заповіднику продовжують спокійно рости багато рослин, які зникли за останні два століття на величезних просторах колишніх степів Євразії.

Вражають своїм різноманіттям птахи, що гніздяться на території Асканії-Нова, або зупиняються тут під час сезонних міграцій: білі і чорні лебеді, фламінго, журавлі, дрохви, стрепети, сірі куріпки, степовий орел. У вольєрах живуть африканські страуси, ему, нанду, дрохви, фазани, павичі, степові орли, вінценосні журавлі, папуги.

Протягом теплого періоду року степові види трав різнобарвною каруселлю міняють вигляд ландшафту. Степ забарвлюється в смарагдово-зелений, блакитний, бузковий, жовтий, чорний та інші кольори. Килими з природних кольорів змінюють один одного до середини червня, після чого степ впадає в паузу спокою до вересня. Незабутньо красивий степ і “золотий” восени, в жовтні.

На окрему увагу заслуговує Асканійський дендрологічний парк, створений в кінці XIX століття на площі близько 200 га. Парк розбитий відповідно до строгого плану і суттєво відрізняється від дикої степової зони. По всій території прокладена складна система зрошення, кожне дерево живить артезіанська вода. У парку близько 150 видів дерев і чагарників, серед яких гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колонновідний дуби, ялівець, в’яз, ялина, ясен, біла акація, плакучі верби. У центрі композиції парку знаходиться мальовничий ставок, в якому плавають качки, лебеді та інші водоплавні птахи.

“Такого близького спілкування з тваринами, як в Асканії-Нова, немає більше ніде – ні в якому зоопарку або цирку. Павичі ходять взагалі поруч, антилопу можна погладити через паркан-решітку, а якщо пощастить, у вас плюне лама! Обов’язково потрібно відвідати це місце, якщо у вас є діти – ось хто дійсно не залишиться байдужим до тварин! Видно, що за вихованцями тут добре доглядають: місця в вольєрах хоч відбавляй, а відвідувачам заборонено годувати тварин. Крім того, на території заповідника знаходиться унікальний дендропарк, цей оазис посеред відкрито го степу просто вражає “, – ділиться враженнями від відвідування Асканії-Нова на одному з сайтів користувач під іменем Торія.

На території Асканії-Нова вам запропонують кілька видів екскурсій: пішохідні двогодинні маршрути ботанічним садом і зоопарком, а також відвідування заповідника в супроводі наукового співробітника.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь